Dolina Smoka

Dolina Smoka PBF - Jest to nowy rozwijający się PBF w klimacie fantasy w grze czeka na ciebie: niepowtarzalny klimat, miła atmosfera gry, wiele lokacji do przemierzenia, ciekawa, rozwijająca się fabuła gry, częste konkursy i eventy, możliwość tworzenia własnych gildii, liczne wyprawy i wiele wiele więcej. A więc nie czekaj wkrocz do niesamowitego świata Doliny Smoka...


#1 2011-05-07 20:39:10

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Kuźnia

Na wschodzie miasta znajduje się spora kamienna kuźnia. Na zewnątrz znajduje się pracownia kowala: duże kowadło, dwa ogromne piece i osełka. Pracuje tu starszy kowal i jego czeladnik. Wykuwają oni bronie i oręż dla straży miejskiej dlatego woków kuźnia chodzi zawsze patrol straży który chroni kowala od wszelkiego rodzaju złodziei i bandytów. Wewnątrz kuźni znajduje się sypialnia kowala i jego czeladnika oraz niewielki zamknięty magazyn w którym kowal przetrzymuje swoje dzieła. Kowal wykuwa także specjalne bronie i pancerze na zamówienia klientów.

Offline

 

#2 2011-05-12 20:06:31

Lethan

Strażnik miejski

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kuźnia

Lethan bez słowa udał się do kuźni. Na niebie powoli pojawiało się słońce. Zapowiadał się kolejny, pełen przygód dzień. Engel odszukał kowala i powiedział:
- Witaj mistrzu kowadła! Może zalegasz z pracą? Bo jeśli tak to oferuję ci moje usługi. Co prawda nie jestem jakiś najlepszy, ale porządne ostrze wykuć umiem. Wystarczy że zapewnisz mi tylko surową stal. To potrzebna ci pomoc?

Offline

 

#3 2011-05-13 10:55:27

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Re: Kuźnia

Kowal nie przestając wykuwać oręża odpowiedział:
- Nie potrzebuje nowego czeladnika ale możesz wynajmować moją kuźnie do wykuwania własnych przedmiotów ale to cię będzie kosztować.

Offline

 

#4 2011-05-14 13:55:58

Lethan

Strażnik miejski

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kuźnia

Lethan udał się do kowala. Niedawno wszakże u niego był. Tym razem biedaczek ma dla Engela robotę.
- Witaj Mistrzu Kowadła! Ponoć jakieś problemy masz.

Offline

 

#5 2011-05-14 14:07:55

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Re: Kuźnia

Kiedy doszedłeś do kuźni od rauz zauważyłeś że kowal nie pracuje a kiedy podszedłeś i zapytałeś odrzekł ci:
- Ciesze się że kapitan wreszcie przysłał tu kogoś. A więc nie mogę wykuwać broni gdyż nie mam prętów. Chłopiec który miał mi przynieść miesięczną dostawę prętów zaginął gdzieś w tutejszych lasach, musisz go odnaleźć i przynieść mi pręty inaczej nie będę mógł wykuwać oręża dla straży.
Po tych słowach kupiec usiadł na swej ławce obok pieca.

Offline

 

#6 2011-05-14 15:29:20

Lethan

Strażnik miejski

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kuźnia

- Jestem. Mam paczkę z prętami. Dostawca niestety nie żyje. Trzymaj - powiedział, dając mu paczkę.

Offline

 

#7 2011-05-14 15:34:18

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Re: Kuźnia

Kowal bardzo się ucieszył, kiedy tylko dostał paczkę wstał i odpakował ją następnie dokładnie obejrzał pręty i powiedział:
- Dziękuję ci teraz mogę powrócić do pracy a śmierć dostawcy mnie nie obchodzi. Po nagrodę idź do kapitana.
Po tym słowach kowal wziął pręty i położył je obok pieca a następnie go rozpalił.
Straciłeś:
Paczka z prętami

Offline

 

#8 2011-05-14 15:41:51

Lethan

Strażnik miejski

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kuźnia

- Witaj kowalu! Mam trochę wolnego czasu. Sprzedałbyś mi młot i parę prętów? Ach i pozwoliłbyś mi skorzystać z kuźni?

Offline

 

#9 2011-05-14 15:51:56

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Re: Kuźnia

Kowal na chwilę przestał wykuwać zaczęte ostrze i odpowiedział:
- Zgoda, a więc tak młot mogę ci sprzedać za 50 Sztuk Złota a jeden pręt za 15. Pomogłeś mi zdobyć pręty dlatego kuźnie wypożyczę ci za darmo.

//Z jednego prętu wykuwasz "Krótki miecz" chyba że nauczysz się lepiej kowalstwa.

Offline

 

#10 2011-05-14 15:57:44

Lethan

Strażnik miejski

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kuźnia

- Dobrze... wezmę młot i pięć prętów - powiedział, biorąc przedmioty i dając 125SZ. Od razu zabrał się do roboty. Wziął jeden pręt i włożył go do paleniska. Poczekał aż będzie odpowiednio rozgrzany po czym udał się do kowadła. Od razu zaczął formować klingę. Ten krótki miecz, miał mieć szerokie ostrze.
Kiedy było już gotowe, włożył je do wody aby je zahartować. Ciężko westchnął i ruszył je naostrzyć. Operację powtórzył pięć razy.
- Kowalu, ile policzysz sobie za douczenie mnie w tej szlachetnej sztuce? - zapytał, gdy skończył robotę.

Offline

 

#11 2011-05-14 16:08:08

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Re: Kuźnia

Straciłeś:
125 Sztuk Złota
Otrzymałeś:
Młot kowalski
5 Metalowych prętów

Twój pierwszy miecz w miarę ci sie udał był trochę niedopracowany.
Straciłeś:
1 Stalowy pręt
Otrzymałeś:
Krótki miecz

Kowal przyglądał się twojej pierwszej robocie, kiedy skończyłeś i zapytałeś go o naukę odrzekł:
- Hmmm... mogę nauczyć cię więcej w sztuce kowalskiej za 75 Sztuk Złota

Offline

 

#12 2011-05-14 17:42:00

Lethan

Strażnik miejski

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kuźnia

- 75 Sztuk złota? Toż to... dobra cena! Mój młot chętnie nauczy się nowych technik - powiedział łapiąc za jeden z prętów i swój świeżo zakupiony młot. - Pokaż mi jak lepiej wykuwać miecze!

Offline

 

#13 2011-05-14 18:30:35

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Re: Kuźnia

Kowal odłożył wszystko co robił i odrzekł:
- Dobrze jeśli chcesz najpierw daj złoto.
Po tym kowal wziął ci złoto i zaczął tłumaczyć:
- A więc tak jeśli chcesz wykuć zwykły miecz musisz nieco przedłużyć ostrze uderzając poprzecznie, następnie musisz od razu hartować ostrze w wodzie kilkukrotnie wyciągając i wkładając.
Otrzymałeś umiejętność:
Kowalstwo poziom 2
Straciłeś:
75 Sztuk Złota

Offline

 

#14 2011-05-14 18:53:43

Lethan

Strażnik miejski

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kuźnia

- Dziękuję. Kiedy zapragnę nowej wiedzy, to zjawię się u ciebie. Teraz pozwól że zrobię kilka mieczy. Znasz może jakiegoś handlarza u którego można je dobrze sprzedać? - zapytał zanim wziął się do pracy.
Gdy usłyszał odpowiedź(niezależnie jaka była podziękował), podszedł do paleniska i je rozpalił. Ostrożnie włożył stalowy pręt do niego i czekał. Co jakiś czas sprawdzał czy jest odpowiednio rozgrzany. Gdy tak się stało, podszedł jak najszybciej do kowadła. Zaczął uderzać poprzecznie, jednak rozciągnął ostrze tak, aby powstał długi miecz. Gdy było gotowe, wprowadził jeszcze kilka, szybkich poprawek i ruszył w kierunku wody. Wkładał ostrze jakieś sześć razy.Kiedy było odpowiednio zahartowane, pozostało miecz tylko naostrzyć. Przy osełce spędził dobre pół godziny. Operacje powtórzył jeszcze trzy razy, tak aby skończył mu się wszystkie pręty i pozostały świeżo wykute miecze. Gdy skończył zaczynało się ściemniać.

Offline

 

#15 2011-05-14 19:35:16

Thartos

Władca

Zarejestrowany: 2011-05-07
Posty: 390
Punktów :   

Re: Kuźnia

Kowal dopiero kiedy zacząłeś pracę odrzekł:
- Kupcy zawsze będą chcieli na tobie zarobić i dobrze ich nie sprzedasz, możesz także założyć własny sklep, wystarczy kupić licencję od przywódcy gildii kupców.
Po odpowiedzi kowal wrócił do pracy a ty skończyłeś wykuwać ostrza.
Straciłeś:
4 metalowe pręty
Otrzymałeś:
4 Długie miecze

Offline

 
Dolina Smoka PBF by Thartos wszelkie prawa zastrzeżone.
Obrazek

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl